Strona główna  |  O nas  |  Wiadomości  |  Certyfikaty  |  FAQ  |  Kontakt

     

 
 
Świadectwo Sanitarno-Higieniczne - jest to dokument potwierdzający zgodność z państwowymi przepisami sanitarno- epidemiologicznymi. Jednocześnie świadectwo potwierdza, że produkcja przeszła wymagane procedury certyfikacji, badania laboratoryjne i odpowiada rosyjskim normom. Świadectwo Sanitarno-Higieniczne można wystawiać na gotową produkcję lub na techniczne urządzenie, na którym dokonuje się produkcji. Świadectwo Sanitarno-Higieniczne wystawia Federalny Organ nadzorujący ochronę praw człowieka. Zaświadczenie wystawia się na bazie przedstawionych dokumentów oraz na podstawie protokołów badań. Na drugiej stronie świadectwa wpisuje się higieniczne charakterystyki wyrobów (produkcji) otrzymane na podstawie badań. . Świadectwo Sanitarno-Higieniczne posiada okres ważności do 5-lat.
 Świadectwo Państwowej Rejestracji Unii Celnej 

W związku z wejściem w życie z dniem 01.07.2010 roku przepisu o „Porozumienia Unii celnej w sprawie środków sanitarnych pomiędzy Rosją, Białorusią i Kazachstanem” zaprzestano wydawać dokument ''Świadectwo Sanitarno Epidemiologiczne.'' Dokument potwierdzający jakość i bezpieczeństwo produktu zastąpiono : Świadectwem Państwowej Rejestracji Unii Celnej , które jest ważne na terytorium trzech Państw Rosja, Białoruś, Kazachstan.
18 czerwca 2010 roku została przyjęta jedyna lista towarów podlegających kontroli sanitarno - - epidemiologicznych na granicy Unii Celnej ( Rosja, Białoruś i Kazachstan).

 


Rejestracja Świadectwa o Państwowej Rejestracji Unii Celnej

Świadectwo Państwowej Rejestracji Unii Celnej potwierdzającej jakość i bezpieczeństwo produktu wystawione według jedynej normy wydaje Federalna Służba Ochrony Praw i Dobra Człowieka.
Towary, które wcześniej podlegały ekspertyzie sanitarno - epidemiologicznej zgodnie z nowymi przepisami nie wymagają rejestracji państwowej. Na te towary jednostki certyfikujące będą wystawiały dokumenty potwierdzające zgodność (głównie Świadectwo zgodności z normami sanitarno – epidemiologicznymi Unii Celnej lub deklarację zgodności) 
Do Państwowej Rejestracji Unii Celnej podlegają następujące grupy produktów:

 1. Woda mineralna, butelkowana woda pitna, napoje tonizujące, napoje alkoholowe.
 2. Żywność specjalizowana, między innymi żywność dla niemowląt, produkty dietetyczne, produkty dla sportowców; suplementy diety, a także surowce do suplementów diety i produkty ekologiczne.
 3. Produkty spożywcze wyprodukowane z wykorzystaniem organizmów genetycznie zmodyfikowanych .
 4. Dodatki do żywności takiej jak: przyprawy, ekstrakty roślinne (substancje smakowe), startery kultur mikroorganizmów i kultur bakteryjnych , technologiczne środki wspomagające(w tym wspomagacze enzymów).
 5. Kosmetyka; środki higieny ,w tym także higieny jamy ustnej.
 6. Środki dezynfekujące, środki ochrony przed szkodnikami i deratyzacji (do wykorzystania w domu, w szpitalach i innych obiektach (z wyjątkiem stosowanych w medycynie weterynaryjnej)).
 7. Artykuły gospodarstwa domowego.
 8. Potencjalnie niebezpieczne chemiczne i biologiczne substancji oraz preparaty produkowane na ich osnowie(bazie), które są potencjalnie niebezpieczne dla ludzi (z wyjątkiem leków) poszczególnych substancji ,związki pochodzenia naturalnego lub syntetycznego, które w zakresie: produkcji, stosowania, transportu, przetwarzania i domowych warunkach życia mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie ludzi i środowisko.
 9. Materiały, osprzęt, urządzenia a także inne środki techniczne przeznaczone do stosowania i zaopatrzenia w wodę pitną. 
 10. Przedmioty higieny osobistej dla dzieci i dorosłych.
 11. Wyroby przeznaczone do kontaktu z żywnością, produktami spożywczymi (oprócz naczyń, sztućców i urządzeń technologicznych ).
 
 

Konsultacje Online

Poniżej mogą Państwo uzyskać BEZPŁATNĄ informację ( nie dotyczy certyfikatu ISO 9001 oraz oznakowania CE) o przypuszczalnym koszcie certyfikatu na konkretne produkty, a także zadać inne pytania związane z certyfikacją na rynki wschodnie. Aby otrzymać odpowiedź na nurtujące Państwa pytania prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Odpowiedź otrzymają Państwo w przeciągu 24 godzin. 
nazwisko / firma
tel. kontaktowy
e-mail

Zapytanie:

 
Centrum Certyfikacji Rynków Wschodnich infolinia: +48 500 053 060