• E-mail (pokaż)
  • +48 500 (pokaż)

Eksport na Białoruś

Eksport na Białoruś

W ostatnich latach Białoruś zyskuje coraz większe znaczenie jako partner handlowy. W obliczu wciąż będących w mocy sankcji, jakie na Rosję nałożyła UE, kraj ten stał się naszym oknem na Wschód. Tajemnicą poliszynela jest fakt że jako sposób na ominięcie tychże sankcji spora część towaru eksportowana na Białoruś jest następnie wywożona właśnie do Rosji . Eksportujemy tam głównie maszyny i urządzenia elektryczne, wraz z częściami zamiennymi, oraz produkty pochodzenia roślinnego.

Dlaczego Białoruś?

Białoruś jest wieloletnim partnerem handlowym Polski. W ostatnich latach nasz kraj znajdował się na 4 miejscu pod względem eksportu na Białoruś, a należy zwrócić uwagę że tendencja rosnąca utrzymuje się już od długiego czasu. Dla przykładu można podać nasze owoce, których w 2017 roku wysłaliśmy ponad pięć razy więcej niż w takim samym okresie w latach 2010-2013.

Kolejnym atutem tego kraju jest wspólna granica z Polską, oraz fakt że, podobnie jak na wielu rynkach Wschodu, polskie towary uchodzą tam są synonim dobrej jakości. Wszystko to, w połączeniu z obecną sytuacją polityczną czyni białoruski rynek niezwykle atrakcyjnym.

Eksport na Białoruś – czego potrzebujemy?

Jako że Białoruś należy do Euroazjatyckiej Unii Celnej zbędne stały się stare dokumenty, obowiązujące tylko na terenie tego kraju. Obecnie do większości produktów potrzebujemy tylko Certyfikatu (bądź Deklaracji) Zgodności EAC. Mimo to, wielu kontrahentów wymaga, bądź przychylniej spogląda na produkty posiadające dodatkowe dokumenty, poświadczające wysoką jakość produktu.

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu.